Poliüretan Köpük

Poliüretan Köpük Nasıl Uygulanır?

Isı yalıtımı için tercih edilen poliüretan köpük izolasyon uygulama açısından diğer ürünler ile karşılaştırıldığında çok daha hızlı uygulandığı görülmektedir. Uygulama direkt olarak yerinde gerçekleştirilir. Bu nedenle mobil donanımlı araçlar ile uygulanacak yere ulaşım sağlanır.
Poliüretan köpük uygulama sürecinde özel donanımlara sahip makinelere, ısıtıcılı hortumlara ihtiyaç duyulur. Bu araçların 2 bileşenli sıvı poliüretan malzemeyi yüzeye püskürtmesi ile uygulama işlemi sağlanır. 75 metrelik bir kullanım çapına sahiptir. Özel püskürtme tabancası sayesinde her alana ve arkada kalan deliğe püskürtmek oldukça kolaydır.
Köpüğün etkisini göstermesi maksimum 1-2 saniyeyi bulmaktadır. Zor yüzeylerde dahi maksimum ısı yalıtımı sağlayan ürün bir anda 30-40 katına kadar (hacim olarak) büyüyerek ısı iletimini ortadan kaldırır. 1-2 dakika içerisinde ise tamamen kullanıma hazır hale gelir. Poliüretan köpük ısı yalıtımı için 3-4 kat uygulama yapmak idealdir. Her katta köpük 1cm olarak hesaplandığında ideal kalınlığa ulaşılmaktadır.
Poliüretan köpük uygulamasında ilk olarak yüzey üstünde yer alan bir madde var ise bu temizlenir. İkinci aşamada astar katı atılır ve kuruması beklenir. Astar katı yüzey için ince ilk tabakayı oluşturur. Ardından üzerine katlar atılarak istenilen kalınlığa ulaşana kadar bu işlem aynı şekilde devam ettirilir. Katların kurumasını ise eliniz ile kontrol ederek anlayabilirsiniz. Her bir kat uygulamasında ortalama 10 dakikalık bekleme süreleri ayarlamanız köpüğün daha iyi kurumasını sağlayacaktır.

Isı yalıtım malzemeleri arasında yeni parlayan yıldız Sprey Poliüretan köpük popülerliğini en iyi ısı yalıtım aracı olmasına borçludur. Kendi hacminin 30-40 katına kadar çıkabilen bu ürün ayrıca minimum ısı iletim katsayı değerlerine sahiptir. Büyüme tepkimesi ise saniye bazında maksimum birkaç saniye sürmektedir. Ülke ve dünya standartlarına göre en iyi yalıtım malzemesi olarak bilinmektedir.

3-4 farklı yalıtım malzemesinden elde edilen performansı Sprey köpükten elde edebilirsiniz. Tabi bu durum kullanılan yerin ve formülün durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Kolay ve hızlı bir kullanım imkânı da sağlayan sprey yalıtım köpükler zaman açısından da büyük tasarruf sağlar.
Sprey Köpük hava bariyerleri, sızdırmazlık için kullanılan ürünler veya buhar geciktiricileri gibi birçok ürünün birlikte üstlendiği görevleri tek başına yerine getirmektedir. Günlük olarak iş gücü açısından 500-1500 m2 alana uygulanması performansa göre mümkün olmaktadır. Yapıların oluşum sürecinde sprey izolasyonuygulamalarında tercih edilmektedir. Çevre dostu olan sprey poliüretan köpük enerji tasarrufuna da elektrik, doğalgaz enerjisini azaltarak katkı sağlamaktadır.
Yapıların genel masraflarını oluşturan personel giderleri, iş gücü, malzeme maliyetleri gibi birçok konuda size avantaj sağlar. Sprey poliüretan fiyat konusunda da oldukça ekonomiktir. Isı yalıtım sürecinde aktif olarak rol alan bu ürünün talep edilen orana göre fiyatları değişkenlik göstermektedir. Size özel teklifler ve sprey poliüretan fiyatları için bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.